Projekt-Solartechnik Polska partnerem strategicznym Bosch Power Tec w Polsce.

Od 01 grudnia 2014 Projekt-Solartechnik Polska został oficjalnym, i jedynym na terytorium Polski, partnerem strategicznym Bosch Power Tec. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Parku Naukowo-Technologicznym w Łodzi. Udział w spotkaniu wzięli pan Maciej Marcjanik – Prezes Zarządu Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o., pan Mirko Schüring – Prezes Zarządu P+S Projektetwicklung Solartechnik GmbH oraz pan Jürgen Schwarz – Prezes Zarządu Bosch Power Tec GmbH.

Dzięki nawiązanej współpracy P+S zostanie oficjalnym partnerem handlowym Bosch Power Tec, wprowadzając na polski rynek nowatorskie, najwyższej jakości rozwiązania technologiczne, nie oferowane do tej pory na polskim rynku. W ofercie znajdują się m.in.:

- inwertery dla mikroinstalacji prosumenckich

- systemy monitorujące wydajność elektrowni fotowoltaicznych

- systemy zarządzania energią w budynku

- system inteligentnego domu, umożliwiające łatwą komunikację z urządzeniami w domu, np. za pomocą smartfona

- magazyny energii

- stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Pierwszym produktem, znajdującym się w ofercie, jest inwerter BPT-S 3, dedykowany dla instalacji o mocy 3 kWp. Jednofazowe falowniki serii BPT-S wyznaczają nowe standardy pod względem łatwości obsługi i możliwości analizy. Nowe złącza komunikacyjne umożliwiają szybkie i bezbłędne uruchomienie oraz uproszczoną analizę zdalną.

P+S staje się jednocześnie wyłącznym partnerem technologicznym Bosch Power Tec, co dla naszych partnerów handlowych oraz klientów indywidualnych oznacza wsparcie serwisowe udzielane lokalnie, przez zespół profesjonalnie przygotowanych techników i elektryków.

Przy okazji nawiązywanie współpracy miała miejsce prezentacja samochodu z napędem hybrydowym BMW i8. Bosch Power Tec w ofercie posiada również CarPorty – stacje do ładowania baterii w samochodach elektrycznych. P+S systematycznie rozszerza swoje doświadczenia z pojazdami z napędem hybrydowym i elektrycznym, a rozwiązania technologiczne Bosch Power Tec stosowane będą na wiatach solarnych produkowanych przez P+S.

Na zdjęciu od lewej: Maciej Marcjanik, Jürgen Schwarz, Mirko Schüring.